niedziela, 3 lutego 2013

Kamila Część I

Kamila , jak każdej jesieni  , wybrała się na długi spacer po parku . Kiedy tak szła , z Poppym na smyczy , spotkała ciocię Izę . Spacerowały razem , chyba z godzinę , kiedy nagle odezwał się telefon cioci . Kama usłyszała tylko :
- Tak , to ja Izabela Nowak , jestem siostrą Agaty . Czy coś się stało ??
- Pani siostra , wraz z mężem , leży w szpitalu przy ulicy Maślanej .
- Już tam jadę .
Ciotka zabrała ze sobą dziewczynę . Po drodze zostawiły Poppyego w domu . Kamilka była córką Państwa Nowaków . Jej rodzice przez całą noc walczyli o życie . Jednak przegrali . Pod nieobecność dziewczynki , cały dom stanął w płomieniach . Nic nie ocalało . Mała tak się załamała , że nic nie jadła . Jej matka chrzestna , Iza , nie wytrzymała nerwowo . Wywieziono ją do szpitala psychiatrycznego .
Kamilka nie miała nikogo . Zabrano Jej , ukochanego psa , Poppyego . Tułała się po domach dziecka , aż pewnego dnia dowiedziała się , że chce ją zaadoptować , niejaka Katarzyna Pucko . Dziewczynka jednak nie cieszyła się . Wiedziała , że nikt nie zastąpi Jej ciepłego domu . Tydzień później , Kamila mieszkała już na wsi z opiekunką . Ona była jednak zdania , że nie będzie utrzymywała tego "bachora" za nic . Ta dziewczynka , która straciła wszystko , gotowała , nosiła drzewo , sprzątała dzień i noc , robiła to wszystko , żeby wieczorem zjeść malutką porcyjkę tego co sama ugotowała . Jednak przez pół roku , przyzwyczaiła się do takiego trybu życia . Wielkim zaskoczeniem było , kiedy Katarzyna musiała wyjechać w delegację na kilka miesięcy i w swoje miejsce przysłała syna . Miał około 22 lat . Kamila liczyła , że coś zmieni się na lepsze , że może chociaż przez ten krótki okres czasu będzie mogła chodzić do szkoły . Zawiodła się jednak , strasznie . Mężczyzna się przedstawił :
- Cześć . Jestem Paweł .
- Dzień dobry . Nazywam się Kamila .
- Od dziś jeśli będziesz się mnie słuchać , nie będziesz ciężko pracować .
Kamila , była jeszcze młoda i nie zdawała sobie sprawy , co ma na myśli Paweł . Kazał Jej się ładnie ubrać i położyć na łóżko . Zrobiła tak . Można było domyślić się co działo się dalej . On nie wypuszczał jej z rąk nawet na chwilę . Próbowała uciec ale nie miała możliwości . W końcu się poddała , bo wiedziała , że jej krzyki i tak nic nie zmienią . Krzywdził Ją tak codziennie . Okazał się potworem . Znęcał się nad dziewczyną . Miała dopiero 13 lat . Kiedy była nieposłuszna zamykał ją w szafie i nie dawał nic jeść nawet przez 3 dni . Bił tą bezbronną istotę . Pewnej nocy Kamila była wyjątkowo grzeczna , bo uknuła plan . Po cichutku wyciągnęła zapasowy klucz do szafy , w której ją zamykał . Zaczęła krzyczeć . On zamknął ją w szafie . Kiedy poszedł spać , Kama otworzyła drzwi szafy , chwyciła plecak i wyskoczyła przez okno . Bardzo długo się do tego przygotowywała . Ubrała się grubo spakowała do plecaka jedzenie i picie , wzięła słownik , bo planowała uciec do innego kraju .....
Już niebawem nowa część .

10 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawy rozdział :) Również piszę opowiadanie :D Jeśli masz ochotę to zajrzyj ^^
  http://aniolysawsrodnas-opowiadanie.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytam :)
  Zapraszam http://karolinakaczorek11.blogspot.com/ :D

  OdpowiedzUsuń
 3. super ;) zapraszam do mnie http://mam-marzenia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. czytam, super!


  blogfajnejolki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe. Masz talent! Nie przestawaj pisać, czekam na ciąg dalszy. Pozdrawiam, liczę na rewanż i że dodasz się do obserwatorów tutaj: http://lifeordreamsbycukierkowa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne ;D

  Zapraszam...
  http://jogobellla.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. bardzo fajnie ;) http://kolorowedzisaj.blogspot.com/2013/02/hej-dzisiaj-chciaybysmy-pokazac-wam.html

  prosze cie tez odwiedz ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajne opowiadanie. Tylko się przestraszyłam jak nagle zaczęła lecieć muzyka :).
  --------------------------------------------
  Zapraszam do mnie: http://my-great-passion.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo Ciekawy rozdział samo wprowadzenie mnie zainteresowało :) Natychmiast zacznyam czytać reszte rozdziałów :)
  --------------------
  Zapraszam do mnie http://swiatnastolatkovv.blog.pl/

  OdpowiedzUsuń